Cyberpunk 2077 na konsolach 9 generacji!

CD Projekt Red coraz częściej odnosi się do swojego zapowiadanego od dawna hitu, jakim bez wątpienia będzie Cyberpunk 2077. Według zapowiedzi nowy tytuł polskiego dewelopera będzie oferował na tyle zaawansowaną technologię, że gra trafi nie tylko na obecną generację konsol.

Cyberpunk 2077 ma zostać zaprogramowany w taki sposób, by pojawić się zarówno na obecnych jak i przyszłych urządzeniach, należących do dziewiątej generacji konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Two. Wiele wskazuje na to, że warszawskie studio postara się zestawić premierę swojej nowej gry z premierą urządzeń od Sony i Microsoft. W przeszłości podobny zabieg zastosowało znane amerykańskie studio, Rockstar Games. GTA V ukazało się pierwotnie jedynie na PS3 oraz Xbox 360, jednak w niespełna rok po premierze deweloper zapowiedział reedycję gry i wydanie jej na urządzenia 8 generacji.

Pomimo wielu wątpliwości Rockstar osiągnęło ponownie ogromny sukces komercyjny. Czy rodzimy Cyberpunk 2077 również zawojuje obecny rynek gier komputerowych?

www.biznesfeed.pl/category/prawo-pracy/

 

Author: admin