Modne kiedyś, modne dzisiaj

Moda zmienia się, to bezsporne. Style pojawiają się, mijają i powtórnie powracają po paru latach.

Lata siedemdziesiąte ubiegłego stulecia to, jeżeli chodzi o spodnie moda na tzw.: dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie wróciła w latach dziewięćdziesiątych zeszłego wieku. Ponownie ostatnio tu i ówdzie widać ten styl.

W latach czterdziestych dwudziestego wieku modne były bardzo duże marynarki i wielce szerokie – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego nurtu były garnitury w osiemdziesiątych latach zeszłego wieku i w następnej dekadzie. Jednakże spodnie typu jeans to w latach dziewięćdziesiątych przede wszystkim dzwony.

Czwarta dekada zeszłego wieku to, jeżeli chodzi o fryzury męskie moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Owa tendencja powróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i niedawno, czyli na początku lat dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku znowu widać ten trend.

W szóstej dekadzie dwudziestego wieku modne były bardzo opięte i trochę za krótkie spodnie. Ta moda znowu powróciła w ostatnich latach. Stanowiła część stylu tytułowanego slim, który charakteryzował się również opiętymi marynarkami.

https://dantex-moda.pl

 

Author: admin