Różne standardy wyposażenia toalet publicznych

umywalka

Wraz ze wzrostem wzorców ogólnie wszystkich miejsc publicznych wzrósł ewidentnie generalny poziom toalet. Dotyczy to zarówno wyposażenia, czyli umywalek, muszli, pisuarów, podajników papieru, dozowników mydła, suszarek do rąk jak i designu. Częstokroć są to naprawdę bardzo eleganckie miejsca, z najwyższej klasy designem całości, zrealizowane z gustem.

Wyposażenie toalet publicznych

Te elementy są dość powtarzalne. Innowacją ostatnich lat są struktury mające na celu udogodnienie korzystania z WC dla osób niepełnosprawnych. Są to przede wszystkim specjalne uchwyty.

Schematyczne wyposażenie toalety publicznej to tak oczywiste elementy jak umywalki, muszle klozetowe, pisuary, podajniki ręczników, dozowniki mydła w płynie, suszarki do rąk.

Różne standardy wyposażenia toalet publicznych na przykładzie suszarek do rąk

Suszarki do rąk to nader przydatne urządzenie pozwalające na higieniczne wysuszenie dłoni. Osuszanie polega na działaniu właściwie silnego nurtu ciepłego powietrza. Włączenie odbywa się często na zasadzie fotokomórki – należy ustawić dłonie w odpowiednim miejscu. Zdarzają się także włączniki na guzik. Modeli suszarek do rąk jest bardzo mnogo, większość działa jednakże w podobny sposób – tzn.: jest jeden wylot powietrza. Funkcjonują również tak zwane suszarki kieszeniowe, gdzie powietrze jest kierowane na ręce z dwóch stron.

Jak prawdopodobnie we większości rodzajów urządzeń nabyć można suszarki z trochę gorszych materiałów, niejednokrotnie plastikowe, mniej odporne na zużycie jak i te wykonane z materiałów trwalszych przykładowo z obudową z metalu.

Standard toalet powszechnych przez ostatnie 30 lat uległ zasadniczemu podwyższeniu. Rozwój infrastruktury w Polsce pociągnął za sobą naturalnie pojawienie się większej liczby publicznych toalet. Z jednej strony toalety publiczne powstały w miejscach, gdzie wcześniej ich nie było, przykładowo na stacjach benzynowych, z drugiej strony powstały zupełnie nowe typy miejsc, gdzie takie toalety znalazły miejsce.

https://sanjo.pl/suszarki-do-rak

Oczywiście standard tego rodzaju przybytków publicznych jest różny, zależy od standardu danego miejsca. Jednakże pewne minimalne wzorce higieniczne winny obowiązywać w każdej toalecie ogólnodostępnej. Z tym jest różnie. Trzeba zaakcentować, że właśnie czystość i wrażenia estetyczne mogą zaważyć o naszej opinii na temat całego miejsca.

Do miejsc, gdzie powinny być oddane do użytku toalety publiczne zaliczamy: bary, restauracje, kawiarnie, galerie handlowe, kina, teatry, stacje benzynowe, wystawy, muzea, kluby, puby, dyskoteki, domy kultury.

 

Author: admin