Perfumy do pracy – trwałe odpowiedniki w przystępnej cenie

Czytając ten artykuł szukaliście wcześniej informacji na temat tego jaką wodę toaletową, lub potocznie nazywając – perfumy, powinniście używać do pracy. Osoby, które stają przed tym dylematem przeważnie zatrudnione są na stanowisku pracownika biurowego, administracyjnego, a często również przedstawiciela handlowego. Aspekt doboru perfum będzie dotyczył również sprzedawców, którzy każdego dnia mają bezpośredni kontakt ze swoimi klientami. Od czego więc zacząć?

Perfumy do pracy – w jakim otoczeniu przebywasz?

Otoczenie to jeden z kluczowych aspektów według których należy dobierać rodzaj zapachu. Należy wziąć pod uwagę:

• typ pomieszczenia (otwarta, półotwarte, zamknięte)

• wentylację (rekuperacja, klimatyzacja, wentylacja grawitacyjna)

• średnią ilość osób w jednym pomieszczeniu

• obecność innych zapachów (produkcyjne, specyficzne dla mikroklimatu lub pomieszczenia)

Są to podstawowe aspekty, które już na wstępie powinny dać nam wiele do zastanowienia. W przypadku kiedy nasza praca w dużej mierze polega na obsłudze komputera, a inni współpracownicy siedzą w bardzo bliskiej odległości od nas wówczas automatycznie powinniśmy zrezygnować z perfum oraz wody perfumowanej gdyż stężenia olejków w obu produktach są wysokie. Przez to nasz zapach mógłby być zbyt intensywny dla innych. Każda osoba posiada inne preferencje powonienia. Jedni preferują wyraziste zapachy wyczuwalne z większej odległości. Inni wolą aby zapach był lekki i świeży, a do tego wyczuwalny wyłącznie przy bardzo bliskim kontakcie podczas rozmowy w cztery oczy.

Kolejny aspekt to wentylacja. Jeżeli pomieszczenie nie jest wyposażone w żaden rodzaj wentylacji i jest bardzo szczelne wówczas każdy zapach, nawet delikatny, może po kilkunastu minutach zdominować całe powietrze.

Ważnym aspektem jest również obecność innych zapachów. Warto zwrócić uwagę, że pracownicy perfumerii przeważnie nie emanują wyrazistym zapachem. Z prostego powodu – pełnią funkcję doradcy klienta. Osoba, które chce podjąć decyzję zakupową chce sprawdzić produkt pod kątem walorów zapachowych, a bliska obecność osoby z innym intensywnym zapachem może zaburzyć proces doboru perfum.

W odmiennej sytuacji są przedstawiciele handlowi i osoby pracujące częściowo lub w dużej mierze na świeżym powietrzu. W tym przypadku nie tylko odpowiedni strój, ale również stosowny zapach wpływa na odbiór takiej osoby. Wówczas można stosować ulubiony zapach częściej niż pojedyncza aplikacja z samego rana.

Wiąże się to również ze zużyciem perfum. Korzystanie z flakonu 2 – 3 razy dziennie może wyczerpać jego pojemność szybciej niż w ciągu 30 dni. W takim przypadku warto rozważyć ekonomiczne rozwiązanie jakim są perfumy lane, które trwałością dorównują oryginalnym zapachom. Zamienniki perfum są kilkukrotnie tańsze niż ich oryginały.

W przypadku osób aplikujących wody toaletowe i wody perfumowane częściej niż przeciętny użytkownik może okazać się to korzystnym rozwiązaniem przede wszystkim cenowym, ale również okazjonalnym.

W przypadku osób pracujących jako przedstawiciel handlowy nie będzie stosowne stosowanie mocnych perfum, ale naprzemiennie świeżych. Podczas wizyty w placówkach medycznych lub administracyjnych elegancja, ale również stonowanie wypływające także w naszym zapachu są mile widziane i odbierane jako odpowiedni savoir vivre

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *