Specjalista SEO

specjalista seo

Wyszukiwarka Google stała się głównym serwisem, gdzie szukamy treści w Necie. Genialny pomysł na uporządkowanie zasobów internetowych i zarazem bardzo komfortowe i szybkie wyszukiwanie treści na podstawie fraz.

To co odróżniło wyszukiwarkę Google na tle pozostałych wyszukiwarek, to jakość wyników. Od wielu lat wyszukiwarka Google wytwarza około 80% ruchu w Internecie.

Wraz z monstrualną popularnością tego serwisu pojawiło się pojęcie SEO oraz pozycjonowanie stron internetowych. Używa się tych pojęć zamiennie, jednakże pojęcie “pozycjonowanie stron internetowych” jest rozleglejsze. SEO to skrót od search engine optimization – czyli optymalizacja pod względem wyszukiwarek internetowych. Oznacza to działania tzw on-site – czyli postępowania w samej witrynie internetowej, ewentualnie jeszcze te związane z serwerem – jego dostępnością i szybkością. Natomiast pozycjonowanie strony internetowej to oprócz działań on-site również działania off-site, czyli wychodzące poza samą witrynę internetową.

Albowiem to właśnie wyszukiwarka Google może dać najwięcej ruchu, i to co niezwykle istotne – bardzo wartościowego ruchu, firmy pragną by ich witryna internetowa znalazła się na górze wyników wyszukiwań. W przypadku fraz popularnych chętnych na miejsca na pierwszej stronie wyników jest więcej niż miejsc, więc trzeba dokonać pewnych starań, aby tam się znaleźć. Można zająć się tym samemu, jednak wymaga to wiedzy i czasu. W wielu przypadkach zasadnym jest skorzystanie z usług specjalisty SEO.

 

Czego należy oczekiwać od specjalisty SEO

Od strony formalnej na pewno sprecyzowania na piśmie celu działań. Pamiętać należy, że podstawowym celem działań czy to freelancera czy agencji SEO ma być wzrost pozycji na konkretne frazy. Branża jest bardzo specyficzna ponieważ algorytm nie jest jawny, można działać tylko na bazie ogólnych informacji od Google oraz doświadczenia – własnego lub tych którzy chcą się podzielić. Zanim, szczególnie w przypadku trudniejszych fraz, zobaczy się jakieś efekty, może minąć nieco czasu. Ten czas liczy się częstokroć w miesiącach, często może to być 12 miesięcy. Ponieważ jeszcze jakiś czas po rozpoczęciu współpracy może nie być widać efektów w Google istotne by w umowie były takie ustalenia ażeby klient miał wiedzę co robi specjalista SEO.

Od strony merytorycznej należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Specjalista SEO powinien:

  • przedstawić ewentualne sugestie optymalizacyjne dla strony internetowej klienta,
  • dokonać analizy strony klienta, fraz, konkurencji w serpach,
  • przedstawić założenia dotyczące linkbuildingu,
  • udostępnić monitoring pozycji strony.

 

 

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *