Wyszukać dobrego kucharza – zadanie trudne

Kompletując załogę lokalu o charakterze gastronomicznym jednym z najtrudniejszych zadań będzie znalezienie kucharza. Przyzwoitego kucharza. Od owego zależy czy twoja restauracja czy bar zdobędzie uznanie.

Mnóstwo osób umie dobrze gotować, jednakże toż nie przesądza o tym, iż mogą pełnić funkcję kucharza. Kucharz gotuje naraz dużo potraw. Musi zawierać się w reżimie czasowym, ale też i kosztowym. Musi umieć gotować dobre posiłki w warunkach presji. Oprócz samego gotowania musi umieć nakładać potrawy na talerze tak by wyglądało to estetycznie, niejednokrotnie sama kompozycja serwowanego dania wygląda jak dzieło sztuki. Nierzadko restauracje mają bardzo niż jednego kucharza. W takiej sytuacji zdarza się, że w konkretnej restauracji istnieje funkcja szefa kuchni – naczelnego kucharza kierującego pracą innych kucharzy i kontrolującego ich działania.

Chcąc przyciągnąć dobrych kucharzy do swojej restauracji należy ich przyciągnąć atrakcyjnymi warunkami pracy. Przed poszukiwaniami takiego pracownika trzeba zapoznać się jak wyglądają płace w tej branży. Oczywiście należy kupić czapki kucharskie i pozostałe elementy odzieży kucharskiej.

Ogólne uwagi, jeśli chodzi o personel. Prowadząc już lokal trzeba pamiętać o przestrzeganiu prawa pracy, jak choćby niestwarzania problemów w korzystaniu z przerw. Zapewnij miejsce do spędzenia przerwy, zadbaj by można było tam spokojnie zjeść śniadanie czy wypić kawę. Sami wymagajmy, ale te i zapewnijmy jak najkorzystniejsze warunki pracy, dlatego w ten sposób możemy zbudować zespół. W ten albo inny sposób doceniaj pracowników starających się dobrze pracować, to niezwykle motywuje do rzetelnego wykonywania swoich obowiązków.

 

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *