Informacje na temat witaminy K

Witamina K jest potrzebna do krzepnięcia krwi i naprawy urazów. Ilekroć dana osoba ma krwawiącą ranę, to witamina K ta we krwi zatrzymuje krwawienie i umożliwia szybkie zagojenie większości drobnych skaleczeń.

Istnieją trzy różne formy witaminy K. Pierwszym wariantem witaminy K jest witamina K1, znana i jako filochinon. Jest to forma witaminy K, która jest w produktach roślinnych. Witamina K znajdująca się w pokarmach roślinnych. Drugą formą witaminy K jest witamina K2, czyli menachinon. Ten rodzaj witaminy K jest tworzony przez przyjazne bakterie w jelitach. Po trzecie, istnieje witamina K3, jaka jest również znana jako menadion oraz jest właściwie sztuczną formą witaminy K. Wszystkie trzy rodzaje witamin K trafiają do wątroby, gdzie jest używana do robienia substancji krzepnięcia krwi.

Najlepszym naturalnym źródłem witaminy K są zielone warzywa liściaste, takie jak szpinak. Wszelako, albowiem przyjazne bakterie w jelicie są jedną z form witaminy K, niezwykle rzadko zdarza się, by dana osoba miała niedobór witaminy K, a więc suplementy witaminy K nie są potrzebne większości ludzi.

Oprócz głównej funkcji wspomagania krzepnięcia krwi, witamina K, a konkretnie witamina K1, odgrywa istotną osobę w ciągu budowy kości. Ta witamina K jest konieczna do zatrzymywania wapnia w kościach i redystrybucji go tam, gdzie jest niezbędny.

Chociaż niedobór witaminy K jest stosunkowo rzadki, niektóre grupy osób mogą na to być. Noworodki mogą nie mieć wystarczającej ilości witaminy K, albowiem mają niewystarczającą liczbę bakterii w jelitach, by ją wyprodukować. W klubu z tymże większość noworodków w krajach rozwiniętych otrzymuje zastrzyk witaminy K, by zapewnić im powrót do naturalnego procesu. To sam przypadek, kiedy suplement witaminy K będzie akceptowany przez większość ludzi przez całe życie. Jednakże przedłużony cykl antybiotyków może iść do niedoboru witaminy K, albowiem antybiotyki zabijają bakterie jelitowe, a także te, które posiadają wyleczyć. Ponownie, można podać suplement witaminy K, jeśli cykl antybiotyków musi trwać przez długi czas.

https://urolog-warszawa.pl/nietrzymanie-moczu-leczenie/

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *