Trochę informacji o witaminie A

Witaminie A nadano pierwszą literę alfabetu nazwy, dlatego była toż pierwsza odkryta witamina. Stwierdzono, iż witamina A jest sporo zastosowań w organizmie, w tym utrzymuje oczy w zdrowiu, wspomaga wzrost komórek, a także pomaga wzmocnić układ odpornościowy. Natomiast witamina A jest nie wyłącznie wchłaniana bezpośrednio, ale jest także wytwarzana przez organizm przez przekształcanie beta-karotenu w witaminę A.

Sama witamina A znajduje się w wielu produktach spożywczych, takich jak jaja, mleko, wątroba i mięso. Beta karoten, który organizm może przekształcić w witaminę A, znajduje się w wielu owocach oraz warzywach, szczególnie w tych o barwie czerwonej, pomarańczowej i zielonej. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że spożywanie zbyt wielkiej liczby czystej witaminy A że być toksyczne. Ważne jest, by nie przekraczać zalecanego dziennego spożycia witaminy A. Rzeczywiste zalecane spożycie witaminy A różni się w zależności od wieku, płci i innych czynników danej osoby. Chociaż rzeczywista ilość spożytej witaminy A może być toksyczna, jeśli zostanie przekroczona zalecana dzienna porcja, istnieje znacznie wyższy limit ilości beta-karotenu, jaką można spożyć. Dlatego konieczne jest, aby skupić się na uzyskaniu jak największej liczbie beta-karotenu, który organizm może przekształcić w witaminę A, zamiast spożywać ogromne ilości czystych pokarmów bogatych w witaminę A.

https://fala-uderzeniowa-krakow.pl/

Mnóstwo osób pamięta, jak powiedziano im, iż jedzenie dużej ilości marchwi pomaga widzieć w ciemności a jest toż zrobione witaminą A, jaka jest wytwarzana z wysokiego poziomu beta karotenu, który znajduje się w warzywach. Inne pokarmy, które posiadają wysoki poziom beta karotenu, jaki można przekształcić w witaminę A, to pomidory i ciemnozielone warzywa liściaste, takie jak szpinak. Beta karoten jest używany nie wyłącznie do tworzenia witaminy A, ale sam w sobie jest dobrym przeciwutleniaczem. Żaden z wchłoniętego beta-karotenu nie jest marnowany, ponieważ nadmiar po przemianie w witaminę I jest stosowany do zwalczania szkodliwych wolnych rodników w organizmie. Witamina A pomaga również zwalczać infekcje i choroby, pomagając tkankom wyściełającym różne części ciała, w tym oczy, usta, nos, gardło i płuca, rosnąć, a również naprawiać je, jeżeli są uszkodzone, żeby zapobiec infekcji. Dzieci także potrzebują dużo witaminy A, by pomóc ich kościom i zębom w prawidłowym rozwoju.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *